• Svetový deň pozdravov

• Svetový deň pozdravov, tzv. WORLD HELLO DAY,  sa oslavuje od roku 1973. Tento deň vznikol ako reakcia na vojnu medzi Izraelom a Egyptom a poukazuje na význam osobnej komunikácie pre zachovanie mieru, ktorý je dôležitý v rámci domova, komunity, národa a celého sveta.

Autormi tejto myšlienky boli bratia McCormakovci, ktorí počas arabsko-izraelskej vojny hľadali spôsob, ako zastaviť všetky vojny sveta. Vyslovili myšlienku, že v tento deň by mal každý z nás pozdraviť aspoň desať ľudí – pretože keď ľudia budú spolu hovoriť, nebudú mať čas bojovať.

Od r. 1973 sa tento deň pripomína v približne 180 krajinách sveta. Na podporu Svetového dňa pozdravov sa doteraz vyjadrilo aj 31 nositeľov Nobelovej ceny, ktorí vyzdvihli fakt, že WORLD HELLO DAY je jedným z  nástrojov na zachovanie mieru.

Aj žiaci našej školy si spoločne pripomenuli tento deň rôznymi aktivitami.

Tento deň bolo ich úlohou pozdraviť aspoň 10 ľudí, pretože keď ľudia budú spolu hovoriť, nebudú mať čas bojovať. Raz možno keď si deti aj dospelí všade na svete povedia v tento deň „Ahoj“, nezostane na svete nikto, kto by si prial vojnu.

• Medzinárodný deň školských knižníc

• Pri príležitosti medzinárodného dňa školských knižníc, žiaci našej školy navštívili Mestskú knižnicu v Sečovciach. Zamestnakyňa knižnice p.Dobránska pripravila pre našich žiakov bohatý program začo jej veľmi pekne ďakujeme.

• Deň jablka 2022

• Deň jablka ďalšia príjemná akcia pre našich žiakov. V úvode si žiaci pripomenuli prečo by sme toto chutné a zdravé ovocie mali konzumovať, vyrobili si jablčnú šťavu, zasúťažili si a  zatancovali si jablkový tanec. Podporili sme tiež výtvarný prejav žiakov, z čoho vzišlo mnoho pekných a zaujímavých podôb jabĺčok, ktoré skrášľujú naše nástenky na chodbách. Tento deň bol plný tvorivosti a zábavy. Ďakujeme.

• Úcta k starším vystúpenie žiakov v Dome Seniorov v Sečovciach

• Pod vedením našich pedagógov si žiaci našej školy pripravili krátke pásmo k príležitosti úcty k starším. Svojimi básňami, spevom a tancom im spríjemnili krásne dopoludnie. Bohatý program vyvolal na ich tvárach úsmev a radosť, kde aspoň na chvíľu pozabudli na svoje problémy a starosti. Po programe sme odovzdali riaditeľovi  Domu Seniorov v Sečovciach Ing. J.Dobranskému vitamnínový darček. Touto cestou sa chceme poďakovať lekárniam ALTEANA a MEDIC v Sečovciach za ich sponzorstvo. Našim starkým prajeme, aby touto etapou života kráčali v zdraví a s radosťou. ĎAKUJEME.